20. Aug 2019

Sõiduki   vahatamine

Vahatamine annab auto värvkattele kauni läike ja tagab parema kaitse selleks, et putukad, lindude väljaheited, teekatte pritsmed(pigi) ,mustus, pori, jne. ei saaks kahjustada värvkatet. Vaha kaitseb ka happevihma eest ja annab värvkattele UV kaitse. Vahatatud autole hakkab vähem külge tolm, mustus, vahatatud autolt valgub vesi kiiremini maha, jättes värvile vähem kuivanud veepiiskade jälgi. Pikemat aega auto värvkattele jäänud putukate laibad, lindude väljaheited, pigiplekid, jne. sööbivad auto värvkatte lakikihi sisse ja jätavad sinna oma jälje. Pikemat aega autol olnud pigiplekid sööbivad läbi auto värv/laki katte ja nende eemaldamisel on tulemuseks roostetäpid, mis on eriti märgatavad heledat värvi sõidukitel.       Uute- ja tehasest tulnud autode puhul kasutatakse vaid kergvahasid, kuna püsivaha ei lase värvkattel „hingata“ ning takistab värvkatte kivistumist.
Vahatamise võib jagada viite alaliiki:

Sünteetiline polümeer- või nanovaha – vahakihi kestvus, õige hoolduse korral, ca 6 kuud. Vaha kantakse auto väliskerele, ukse-, pagasiavadesse, jne.Vaha annab sügava läike ning tugeva püsiva kaitse ilmastiku mõjude, mustuse, pigi, jne. eest. Eeldab põhjalikku pigi- , silikooni ja  välipesu. Veljed kaetakse kergvahaga.

Topeltvaha – mis kestab auto värvkattel ca 6 kuud ja kantakse kere värvitud osadele, s.h. ukseavad, tagaluugi ava. Kõigepealt töödeldakse pinnad toonvahaga (värvivahaga), seejärel polümeer- või nanovahaga. Teine vahakiht kantakse autole põhjusel, et ainult toon (värvi)vaha ei kesta sõiduki pinnal piisavalt kaua. Sisaldab põhjalikku pigi-, silikooni-, välipesu,.  Aitab parandada esiosa, küljepeeglite rohked kivitäkked, sügavad kriimustused, teiste sõidukite ustega tekitatud vigastused –  mida ei ole võimalik välja poleerida.

Vahatamine toimub 2x  aastas, soovitavalt kevadel ja sügisel. Vaha taastab värvkatte läiget, kaitseb ilmastikuolude, pigi ja mustuse eest.  

Toonitud nanovaha – püsivaha, mis on auto värvitoonis ja kestab auto värvkattel ca 4 kuud ning kantakse kere värvitud osadele, s.h. ukseavad, tagaluugi ava.  Toonvaha kaitseb, taastab auto värvkatte läiget ja peidab ka väiksemad kriimud ning vigastused  ( kivitäkked, näit.parkimisplatsidel hooletult avatud kõrval autode uste vigastused). Sisaldab põhjalikku pigi-, välipesu ja kuivatamist. Saadaval on toon(värvi)vaha erinevate auto värvitoonide jaoks. Valuveljed kaetakse kergvahaga.

Keraamiline vaha – nanotehnoloogiline keraamiline vaha annab autole maksimaalselt kauakestva ja eriti tugeva kaitse ning erilise läike. Meie oludes on vaha kestvus, õige hoolduse korral,  kuni 18  kuud. Kaitseb sõiduki väliskere kõiki detaile, velgi, ukse- ja pagasiava servi, jne. Auto on kaitstud ilmastiku, mustuse, kriipivate puuokste, jpm. eest. Kuna vahatamise protsessis on ette nähtud ka värvipinna töötlus- poleerimine, kaotame auto värvkattelt enamuse kriimustusi, defekte ja ka hologrammid. Vahatamine sisaldab pigi-, välipesu, pesu nr.2, silikooni eemalduse eripesu, kerepinna töötlust, vahatamist. Peale vahatamist keraamilise vahaga peab auto seisma vähemalt 8 tundi ja järgneva 10-ne päeva jooksul ei tohi auto pesul kasutada kemikaale.

Kerg-/kuivatusvaha – kestab auto välisosal kuni 3 nädalat. Kantakse sõiduki kõikidele välisdetailidele. On vetthülgav ja kaitseb mustuse, pigi, putukate, jne. eest. Parandab värvkatte läiget ja värskust. Populaarne on see vaha tsiklimeeste seas mootorratta tuuleklaasi kaitseks. Valuveljed kaetakse kergvahaga.
Hea on istuda oma autosse, kui see on nagu uus !

Broneerimine

TEENUSED AINULT EELREGISTREERIMISEGA

Tööde broneerimine

Mob : +372 5669 5689
info@fineauto.eu

Teadmiseks

OLEME AVATUD

E – R -KOKKULEPPEL
P – SULETUD

NB! Kohapeal pangakaardiga tasumise võimalus puudub.

Kontakt

FINEAUTO OÜ
Türi 7, Tallinn 11314
Reg.kood:14012998
Mob:+372 5669 5689
E-mail: info@fineauto.eu